Өлең – сөздің патшасы » КГУ «Школа-лицей №28 им.М.Маметовой»
наурыз

Өлең – сөздің патшасы

Наурыздың оны күні “Бастауыш сынып мұғалімдерінің педагогикалық және шығармашылық бастамасын жетілдіру” апталығы аясында 3-4 сыныптар арасында  «Өлең – сөздің патшасы» атты мәнерлеп оқу сағаты болып өтті. Іс-шараның мақсаты: Оқушыларды екпінді дұрыс қоя білу, оқу мәнерін меңгеру, дауысты өлеңнің ой-мазмұнына сай өзгертуге дағдыландыру. Оқушылар Абай Құнанбайұлы, Қадыр Мырза-Әли, Мұқағали Мақатаев , Төлеген Айбергенов, т.б. қазақ ақындарының өлеңдерін нақышына келтіріп оқып, өлең оқу шеберліктерін көрсетті. 3 «А» сынып оқушысы Гайнова Анастасия, 4 “А” сынып оқушысы Азбекова Жания және 4 "Г" сынып оқушысы Каумен Ильяс өлең оқу мәнерімен ерекше көзге түсті. Мәнерлеп оқу сағатының соңында оқушыларға сый ретінде Отандық тәттілер табысталып, іс-шара өз мақсатына жетті.

10 марта в рамках недели «Повышение педагогической и творческой инициативы учителей начальных классов» для учащихся 3-4 классов прошел урок выразительного чтения на тему «Өлең - сөздің патшасы». Цель мероприятия: научить учащихся уметь правильно ставить ударение, овладеть стилем чтения, изменить голос в соответствии с содержанием стихотворения. Ученики читали стихи великих казахских поэтов Абай Кунанбайулы, Кадыр Мырза-Али, Мукагали Макатаева, Толеген Айбергенова и продемонстрировали свое умение читать стихи. Ученица 3 "А" класса Анастасия Гайнова, ученица 4 "А" Азбекова Жания и ученик 4 "Г" класса Каумен Ильяс отличились стилем чтения стихов. В завершение художественного урока ученикам были вручены сладости отечественного производство и мероприятие достигло своей цели.