"ЕББҚ" бар оқушылармен жұмыс, инклюзивті білім берудің әдістемелік негіздері» семинары/Семинар «Работа с учащимися с ООП, методические основы инклюзивного образования» » КГУ «Школа-лицей №28 им.М.Маметовой»
» » » "ЕББҚ" бар оқушылармен жұмыс, инклюзивті білім берудің әдістемелік негіздері» семинары/Семинар «Работа с учащимися с ООП, методические основы инклюзивного образования»
қараша
2022

Инклюзивті білім беру – әрбір жеке оқушының мектептің оқу және қоғамдық өміріне қатысу дәрежесін арттыру процесі, сонымен қатар мектеп ішіндегі барлық процестерде оқушылардың оқшаулану дәрежесін төмендету процесі. 2022 жылдың 1 қарашасында №28 лицейіңде инклюзивті сыныптарда жұмыс істейтін мұғалімдер мен мамандарға арналған «Білім беруде ерекше қажеттіліктері бар оқушылармен жұмыс, инклюзивті білім берудің әдістемелік негіздері» атты оқыту семинары өтті. Педагог-психолог Олжабай А.С. мұғалімдерге сабақты ұйымдастыру, ата-аналармен жұмыс және мектептің психологиялық қызметі бойынша ұсыныстар берілді. Инклюзивті білім беру идеясы мұғалімдердің санасын жаулап, олардың кәсіби ойлауының құрамдас бөлігіне айналғанда ғана білім беру үдерісінде шын мәнінде өз орнын алады.

Инклюзия является процессом увеличения степени участия каждого отдельного учащегося в академической и социальной жизни школы, а также процесс снижения степени изоляции учащихся во всех процессах, протекающих внутри школы. 1 ноября 2022 года в школе-лицее №28  состоялся семинар-тренинг для учителей и специалистов, работающих в инклюзивных классах  «Работа с учащимися с ООП, методические основы инклюзивного образования». Педагогом-психолога Олжабай А.С. учителям были даны рекомендации по организации уроков, работе с родителями и психологической службой школы. Идея инклюзивного образования действительно займет свое место в образовательном процессе только в том случае, если она овладеет умами учителей, станет составной частью их профессионального мышления.