"Офицерлер Одағы" қоғамдық бірлестігінің және әскери қызмет ардагерлерінің жиналысы » КГУ «Школа-лицей №28 им.М.Маметовой»
eOtinish.kz
» » » "Офицерлер Одағы" қоғамдық бірлестігінің және әскери қызмет ардагерлерінің жиналысы
мамыр
2024

Әскери-патриоттық тәрбие оқушыларға өз еліне қызмет етудің маңыздылығын және оның мүдделерін қорғау міндеттерін түсінуге үйретеді. Бұл өз Отанының тағдыры үшін жауапкершілік сезімін және халықаралық қоғамдастықта бейбіт қатар өмір сүруді дамытуға ықпал етеді. 2024 жылғы 24 мамырда "Армия үйінің" акт залында "офицерлер Одағы" қоғамдық бірлестігінің және әскери қызмет ардагерлерінің тұсаукесер-сайлау жиналысы өтті. Іс-шарада үздік әскери-патриоттық клубтар мен олардың басшыларының жылдық жұмысы қорытындыланды. Олардың қатарында "№28 мектеп-лицейі" КММ "М.Мәметова атындағы №28 мектеп-лицейінің" "Жас сарбаз"АӘД пәнінің жетекшісі А.А. Сүлейменов 11 "Б" сынып оқушысы Данияр Жақсыбеков "с. Нұрмағамбетовтің 100 жылдығы"грамотасымен және медалімен марапатталған қала взводының үздік командирі болып танылды. Мектепте жақсы қойылған әскери-патриоттық жұмысы үшін мектеп-лицей директоры А. Т. Медетбекова Алғыс хат алды. Сондай - ақ, Отан қорғаушылар күніне және Жеңіс күніне ардагерлерді құрметтеу кезінде бастауыш сынып мұғалімі Кучербаева Әлия Қабдахметқызы алғыс хатпен марапатталды. Мектептегі әскери-патриоттық тәрбие азаматтық және ұлттық бірегейлікті қалыптастыруда шешуші рөл атқарады.

Военно-патриотическое воспитание учит учащихся понимать значимость служения своей стране и обязанности защищать её интересы. Это способствует развитию чувства ответственности за судьбу своей Родины и мирного сосуществования в международном сообществе. 24 мая 2024г. в актовом зале "дома Армии"  состоялось презентационно-выборное собрание Общественного объединения "Союз офицеров" и ветеранов воинской службы. На мероприятии подвели итоги годовой работы лучших военно-патриотических клубов и их руководителей. В их числе ВПК "Жас сарбаз" КГУ «Школы-лицей №28 им.М.Маметово», руководитель Сулейменов А.А. Лучшим командиром взвода города был признан ученик 11 «Б» класса  Жаксыбеков Данияр, который  был награжден грамотой и медалью "100-летия С.Нурмагамбетова". За хорошо поставленную военно-патриотическую работу в школе Благодарственное письмо получила директор школы-лицея Медетбекова А.Т. Так же за хорошую и слаженную подготовку младших школьников  во время чествования ветеранов ко Дню защитника Отечества и Дня Победы награждена Благодарственным письмом -  учитель начальных классов Кучербаева Алия Кабдахметовна.  Военно-патриотическое воспитание в школе играет ключевую роль в формировании гражданской и национальной идентичности.