Өмір сүру – кітаппен дос болу » КГУ «Школа-лицей №28 им.М.Маметовой»
сәуір

Өмір сүру – кітаппен дос болу

ҚММ М. Мәметова атындағы № 28 мектеп-лицейінде STEM және Steam білім беру көкжиегін кеңейтуге арналған Ғылым мен шығармашылық онкүндігіне белсенді қатысты. Ең қызықты оқиғалардың бірі оқушыларды оқуға және шығармашылыққа шабыттандыруға арналған "өмір сүру - кітаппен дос болу" іс-шарасын ұйымдастыру болды. Осы іс-шара аясында и.в. Мариевская мен Г. С. Кульбаева, қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімдері:Г. А. Кайыпова мен А. Б. Кешубаева 5-8 сынып оқушыларымен тіл бұралу, жатқа өлең және буктрейлерлер сайыстарын өткізді. Бұл байқаулар олардың шығармашылық қабілеттерін көрсетудің тәсілі ғана емес, сонымен қатар жаңа оқулар мен шығармашылық идеяларды шабыттандырды. Тіл бұрау сайысы оқушылар үшін нағыз сынақ болды. Олар өздерінің тілдік ептілігін және күрделі сөз тіркестерін айтудағы шеберліктерін көрсетті. Қатысушылар тіл бұралуын тезірек және дәлірек қайталай алатын адаммен жарысқан кезде күлкі мен қуаныш аудиторияны толтырды. Өлеңдер іс-шараның тағы бір керемет сәті болды. Оқушылар классикадан бастап қазіргі ақындарға дейінгі әр түрлі авторлардың шығармаларын ұсынды және оны осындай сезім мен эмоциямен жасады.Көрермендер олардың таланты мен мәнерлілігіне таң қалды. Буктрейлерлер - оқушылар оқыған кітаптарының негізінде жасалған шағын бейнелер. Бұл оқушыларға оқыған шығармалары туралы өз әсерлерімен бөлісіп қана қоймай, сонымен қатар өздерінің шығармашылық даралығын көрсетуге мүмкіндік болды. Көрермендер ұсынылған буктрейлерлердің шығармашылығы мен өзіндік ерекшелігіне таң қалды.

Школа-лицей № 28 им. М. Маметовой приняла активное участие в Декаде Науки и Творчества, посвященной расширению горизонтов STEM и STEAM образования. Одним из наиболее увлекательных и интересных событий стала организация мероприятия "Жить - с книгою дружить", которое призвано вдохновить учеников на чтение и творчество. В рамках этого мероприятия английского языка Мариевская И.В. и Кульбаева Г.С., учителя казахского языка и литературы Кайыпова Г.А. и Кешубаева А.Б. провели с учениками 5-8 классов конкурсы скороговорок, стихотворений наизусть и буктрейлеров. Эти конкурсы стали не только способом продемонстрировать их творческие способности, но и вдохновить на новые чтения и творческие идеи. Конкурс скороговорок стал настоящим испытанием для учеников. Они демонстрировали свою ловкость языка и мастерство в произношении сложных фраз. Смех и радость наполнили аудиторию, когда участники соревновались в том, кто быстрее и точнее сможет повторить скороговорки. Стихотворения наизусть стали еще одним замечательным моментом мероприятия. Ученики представляли произведения различных авторов, от классики до современных поэтов, и делали это с таким чувством и эмоцией,