Алматы қаласы Білім басқармасының
«М.Мәметова атындағы №28 мектеп-лицей»
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қабылдау бөлімі:
+7(727) 261-64-82
Есепші бөлімі:
+7(727) 272-69-46
eOtinish.kz
Нашар көрушілер
нұсқасы
» » » «Аяз ата» ертегісінің кейіпкерлерін салыстыру тақырыбындағы ашық сабақ
11
наурыз
2026

«Аяз ата» ертегісінің кейіпкерлерін салыстыру тақырыбындағы ашық сабақ

Бастауыш сынып мұғалімдерінің онкүндігі аясында жас мұғалім Котлярова Виктория Олеговна 2 «А» сыныбында «Аяз ата» (орыс халық ертегісі) ертегісінің кейіпкерлерін салыстыру тақырыбында әдебиеттік оқу пәнінен ашық сабақ өткізді. Сабақтың мақсаты — оқушылардың мәтіннің тақырыбы мен басталуына қарай оның мазмұны мен аяқталуын болжау, кейіпкерлерді сипаттау және олардың іс-әрекеттерін бағалау дағдыларын қалыптастыру.

Сабақ барысында әдеби шығарманы талдау жүргізіліп, оқушылар ертегі кейіпкерлерін салыстырып, олардың мінез-құлқы мен әрекеттерін талқылады. Топтық жұмыс ұйымдастырылып, бұл оқушылардың коммуникативтік дағдыларын дамытуға және талқылауға белсенді қатысуына ықпал етті.

Мұғалім сабақта STEM-тәсілді қолданып, оқушылардың сыни ойлауын және шығармашылық белсенділігін дамытуға бағытталған түрлі тапсырмалар берді. Сонымен қатар сабақ бойы «Адал азамат» бағдарламасының құндылықтары, атап айтқанда «Тәуелсіздік және патриотизм» құндылығы жүзеге асырылды.


В рамках декады учителей начальных классов молодой учитель Котлярова Виктория Олеговна провела в 2 «А» классе открытый урок по литературному чтению на тему «Сравнение героев сказки „Морозко“ (русская народная сказка)». Целью урока было формирование у учащихся умения прогнозировать содержание и конец произведения по заголовку и началу текста, описывать героев и оценивать их поступки.

В ходе урока был проведён анализ литературного произведения, учащиеся сравнивали героев сказки, обсуждали их характеры и поступки. Была организована групповая работа, что способствовало развитию коммуникативных навыков и активному участию детей в обсуждении.

Учитель применяла STEM-подход, используя различные задания, направленные на развитие критического мышления и творческой активности учащихся. На протяжении всего урока также реализовывались ценности программы «Адал азамат», в частности ценность «Независимость и патриотизм».