Алматы қаласы Білім басқармасының
«М.Мәметова атындағы №28 мектеп-лицей»
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қабылдау бөлімі:
+7(727) 261-64-82
Есепші бөлімі:
+7(727) 272-69-46
eOtinish.kz
Нашар көрушілер
нұсқасы
» » Тренинг сабағы/Тренинговое занятие
19
наурыз
2025

Тренинг сабағы/Тренинговое занятие

Педагог-психолог Қожахметова Толқын Оралбекқызы 6 «Б» сыныбында «Қақтығыс және оны шешу жолдары» тақырыбында тренингтік сабақ өткізді.

Мақсаты:

  • Сыныпта қолайлы жұмыс жағдайын қалыптастыру;

  • «Қақтығыс» ұғымымен таныстыру;

  • Жасөспірімдерді айналасындағылармен тиімді және үйлесімді қарым-қатынас жасауға үйрету, жанжал мен өшпенділік деңгейін төмендету.

Қақтығыс — бұл әр тарап өз мүдделеріне қайшы келетін позицияны ұстанатын жағдай.
«Қақтығыс» термині латын тілінен шыққан және тікелей мағынасы – «қақтығысу» дегенді білдіреді.

Қақтығысты болдырмау үшін оқушылар келесі дағдыларды үйренді:

  • тыңдай білу;

  • келісімге келу;

  • эмоцияны бақылау.

Сабақ барысында нақты жағдаяттар шешілді.

Нәтиже:

  • Қақтығыстар ересектердің араласуынсыз шешілді;

  • Балалар мәселелерді талқылап, келісімге келе алатынын көрсетті.

Бұл — балалардың әділетті шешім іздеуге ұмтылғанда, тіпті кішігірім келіспеушіліктердің өзін бейбіт түрде шешуге болатынын көрсетеді.








Педагог-психолог Кожахметова Толкын Оралбековна провела тренинговое занятие в 6 «Б» классе на тему: «Конфликт и пути ее решения». 
Цель: 
• создание благоприятных условий для работы в классе;
• знакомство с понятием «конфликт»;
• научить подростков эффективному и гармоничному взаимодействию с окружающими, снизить уровень конфликтности и враждебных реакций; 
Конфликт — это ситуация, в которой каждая из сторон занимает позицию, несовместимую по отношению к интересам другой стороны .
Термин «конфликт» имеет латинское происхождение. Дословно это слово переводится как «столкновение».
 Для профилактики возникновения конфликтных ситуаций дети узнали как нужно вырабатывать умение слушать, договариваться, сдерживать свои эмоции.
Были разрешены ситуации
Результат:
-Конфликты были разрешены без вмешательства взрослых
-Дети научились обсуждать проблемы и договариваться
Это говорит о том, что даже маленькие конфликты можно решить мирно, если дети сами хотят справедливое решение